به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نقل از ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سومین بوت کمپ آموزش مربیان کدنویسی دارکوب توسط شتابدهنده ابر زندگی و با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری در حال برگزاری است.

در این دوره تخصصی فشرده ۳ روزه تربیت مربیان کدنویس طرح ملی دارکوب برای آموزش کدنویسی به کودکان و نوجوانان مد نظر است. در این راستا بررسی تاثیر کدنویسی بر رشد هوش کودکان و نوجوانان، شیوه نامه برگزاری المپیاد کدنویسی، بررسی روش های حل مساله با استفاده از کد، بررسی شیوه های توسعه کارآفرینی در بستر کدنویسی، ارتباط بین خلاقیت و کدنویسی، مبانی آموزش تفکر انتقادی با رویکرد کد، کمک به ارتباط موثر خانواده و کودک در بستر الگوریتم ها، شیوه های آموزش کدنویسی و شیوه نامه برگزاری رویداد کارآفرینی ملی کدنویسی کودکان آموزش داده می شود.

برای اجرای این طرح ملی در کشور، نیاز به استفاده از همه ظرفیت ها است. بنابراین با توجه به تفاهم نامه منعقد شده با سازمان فنی و حرفه ای از ظرفیت های آموزشگاه های آزاد این سازمان برای انجام آموزش های کشوری استفاده شده است. تا کنون دویست مرکز فنی حرفه ای کشور بعنوان نماینده اجرای طرح دارکوب در کشور ثبت نام کرده اند.

سامانه مجازی آموزش کدنویسی دارکوب بزودی رونمایی می شود
با توجه به توسعه فضای مجازی در کل کشور، سامانه مجازی آموزش کدنویسی با هدف انجام آموزش های عمومی و مجازی از طریق اپلیکیشن دارکوب انجام می پذیرد. در این سامانه کودکان و نوجوانان کشور از طریق فضای مجازی آموزش های لازم را فراخواهند گرفت. اپلیکیشن دارکوب از طریق سایت دارکوب در اختیار کاربران قرار می گیرد و کاربران می توانند با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، نسبت به آموزش استفاده کنند.
.
این رویداد با حمایت توسکا انجام گردیده است و از کودکان و نوجوانان و علاقه مندان به این رویداد دعوت می شود تا برای شکوفایی استعدادهای خود حضور نمایند.

جهت اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی https://darkoobcode.ir مراجعه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

اگر شما هیچ حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید، برای ارسال دیدگاه نیاز است که ثبت نام و یا وارد شوید.